Menu
CHIP Speedtest

Přímé odesílání dokumentů jako textu e-mailu

25.10.2012 04:10 | Redakce Chip
Přímé odesílání dokumentů jako textu e-mailu
Dříve bylo možné odeslat otevřený text Outlookem jako e-mail přímo pomocí tlačítka ve Wordu. Nyní nabízí Word na první pohled pouze možnost odeslat dokument jako přílohu.

Místo ručního kopírování textu lze tuto starou funkci oživit i ve Wordu 2007 a 2010. K tomu otevřete „Soubor | Možnosti“ a zvolte kategorii „Přizpůsobit pás karet“. V pravém seznamu označte nějaký záznam a klikněte na „Nová skupina“ a „Přejmenovat“. Nyní změňte jméno například na „Poslat e-mailem“ a potvrďte „OK“. Potom změňte nastavení vlevo pod „Vybrat příkazy z:“ na „Příkazy, které nejsou na pásu s příkazy“. Tam vyhledejte „Poslat adresátovi pošty“ a přesuňte jej do nové skupiny na pravé straně. Ukončete dialog kliknutím na „OK“. Nyní vidíte na vámi zadané záložce další příkaz „Adresát pošty“. Tím rychle zpřístupníte právě otevřený dokument pomocí„Poslat kopii“ jako přímý text zprávy příjemci z adresáře Outlook.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání