Menu
CHIP Speedtest

Přinesou dvě jádra dvojnásobný výkon?

16.09.2011 06:00 | Redakce Chip
Přinesou dvě jádra dvojnásobný výkon?
Nové smartphony se systémem Android slibují díky dvoujádrovým procesorům špičkový výkon. Bude to ale v „předvečer“ příchodu iPhonu stačit?

Platforma Android přináší řadu výhod, rychlý běh k nim však bohužel nepatří. Ačkoliv to majitelé Androidů slyší neradi, Apple iOS i Windows Phone 7 běží rychleji, nelagují, nezamrzají. Android doplácí na množství aplikací, které nemají restrikce, a na mnohem univerzálnější interface, kdy vedle něj vypadají jiné systémy jako dinosauři. Výrobci Androidů si problém uvědomují, a proto přišli s modely, které mají takový výkon, jenž nedostatky systému nahrazuje.

Máme tedy k dispozici smartphony s extrémně výkonnými dvoujádrovými procesory. A marketing funguje! Kdo si kupuje smartphone vyšší třídy, jako by už ani nepřemýšlel o ničem jiném než o dvoujádrovém procesoru. Vyplatí se nákup dvoujádrového smartphonu? Výsledky najdete v Chipu 10/2011, který vychází 23. září 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání