Menu
CHIP Speedtest

Připnutí prvků na hlavní panel pomocí skriptu

01.07.2012 04:00 | Redakce Chip
Pro připínání programů na hlavní panel neexistuje žádné přímé rozhraní, aby to instalace nemohly provádět automaticky. Přesto byste na hlavní panel chtěli určité prvky volitelně připnout.

Připnutí se přesto dá realizovat pomocí VB skriptu. Za tím účelem ve skriptu nejprve zjistěte, zda je potřebný příkaz k dispozici pro zvolený ShellObject (například zda vybraný software jde připnout k hlavnímu panelu), a v tom případě to manuálně vyzkoušejte. Potom do textového editoru zapište následující kód:

Set objShell = CreateObject(„Shell.Application“)

Set objFolder = objShell.Namespace(„G:DownloadWeatherBar2_1“)

Set objFolderItem = objFolder.ParseName(„WeatherBar2.exe“)

Set colVerbs = objFolderItem.Verbs

For Each objVerb in colVerbs

If Replace(objVerb.name, “&“, ““) = „Připnout tento program na hlavní panel“ Then objVerb.DoIt

Next

Kód samozřejmě musíte přizpůsobit pro svůj účel. Po definici objektu určuje druhý příkaz složku s příslušným programem, následující příkaz pak název programu. Nyní se v »colVerbs« zjistí všechny pro tento objekt použitelné příkazy, přičemž se jedná o akce obsažené v kontextové nabídce. Následující smyčka kontroluje, zda požadovaný příkaz »Připnout tento program na hlavní panel« je obsažen v seznamu, a v tom případě jej provede.

Upravený kód uložte například pod názvem »připnout_na_panel.vbs«. K provedení pak postačí dvojité kliknutí na tento soubor. Jiným postupem však můžete skript integrovat také příkazem »cscript.exe připnout_na_panel.vbs«.

Upozornění: Po malé změně se tak dají programy také z hlavního panelu uvolnit. Stačí k tomu jako příkaz použít »Odepnout tento program z hlavního panelu«. Pokud neznáte správný způsob zápisu hledaného příkazu, můžete si pomocí dodatečného příkazového řádku »Wscript.Echo objVerb« nechat vypsat všechny příkazy a tam si správný zápis vyhledat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání