Menu
CHIP Speedtest

Přístup do soukromých Wi-Fi sítí

10.10.2010 09:27 | Redakce Chip
Přístup do soukromých Wi-Fi sítí
Útok trvá jen pár sekund. Pak se hacker dostane přes WPA2 šifrování do vašeho routeru. Ukážeme vám, jak je to možné a také jak se bránit.

Spojené státy americké, Las Vegas, 29. července 2010, 10 hodin místního času. Domácí bezdrátové sítě se zde staly nedostatečně zabezpečenými. Bezpečnostní expert Craig Heffner stojí za řečnickým pultem na „hackerském festivalu“ Black Hat a ukazuje, jak malé úsilí potřebuje k tomu, aby získal heslo k WPA2 klíči domácí Wi-Fi sítě. Hacknout se dá mnoho routerů různých výrobců, mezi nimi i produkty Linksys, Asus, Belkin nebo Dell. Hacknutí je přitom tak jednoduché, že to zvládne i nezkušený hacker – a provozovatel sítě si nejspíš ničeho nevšimne. Hacker tedy může odposlouchávat veškerou síťovou komunikaci, včetně hesel nebo čísel kreditních karet. Vše, co k tomu potřebuje, je webová stránka a program Rebind, který vyvinul právě hacker routerů Craig Heffner. Ale žádný strach. Chip vám ukáže, jaké bezpečnostní mezery se při hackování používají, zda je váš router bezpečný a také jak se můžete chránit před případnými útoky.

Jak se hackeři dostanou do Wi-Fi sítí za pár sekund najdete v Chipu 11/10, který vychází 22.10.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání