Menu
CHIP Speedtest

Přistupujte ke svým souborům odkudkoli

07.06.2013 15:30 | Redakce Chip
Přistupujte ke svým souborům odkudkoli
Pokud hodně cestujete, používáte počítač i telefon a potřebujete mít přístup k dokumentům a jejich editaci všude, kam přijdete, aplikace Google Drive je pro vás ta pravá.

Vytvářejte dokumenty a editujte je (můžete z počítače i telefonu), nebo prostě jen nahrajte soubory z počítače a prohlížejte je v telefonu, kdykoli se vám to hodí. Pokud přitom nechcete používat účet Google, existuje aplikace jménem Dropbox, která disponuje prakticky stejnými vlastnostmi jako Google Drive a kterou můžete používat i bez Google účtu.

Při prvním spuštění se vás aplikace zeptá, jaký účet má použít (sama vám nabídne účet, na který je připojen telefon). Po zvolení účtu se dostáváte do vstupní obrazovky, kde již můžete nahrávat své soubory a následně je otevírat z jakéhokoli jiného zařízení nebo je sdílet s přáteli. Abychom však tuto aplikaci jen nechválili, vyčteme Googlu několik chybiček. Asi jednou z největších vad programu je nemožnost nahrané soubory stáhnout do telefonu (tabletu). Soubory je možné pouze „zpřístupnit off-line“, což vám bohužel stále neotevírá možnost je editovat, pokud se nejedná o dokument. Další velkou nevýhodou je způsob nahrávání souborů. Chcete nahrát celou složku plnou souborů? To bohužel nepůjde.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání