Menu
CHIP Speedtest

Přizpůsobení dlaždic na úvodní obrazovce

17.01.2013 15:35 | Redakce Chip
Přizpůsobení dlaždic na úvodní obrazovce
Grafickému prostředí Windows Phone je už od první verze vytýkáno plýtvaní místem na displeji a to především proto, že se bez posouvání na úvodní obrazovce vejde vedle sebe maximálně osm dlaždic, nemluvě o tlustém pruhu zcela nevyužitého místa na pravém okraji.

Nově uvedený systém Windows Phone 8 (a také chystaná verze 7.8) tento nedostatek konečně odstraňuje, a tak si nyní můžete nechat na úvodní obrazovce zobrazit dlaždice až ve třech různých velikostech. Stačí k tomu stisknout a přidržet dlaždici, kterou chcete upravit, dokud nezačne „plavat“. V pravém dolním rohu se následně zobrazí šipka, na kterou klepněte. Dlaždici se rázem zmenší na čtvrtinu klasického rozměru. Jestliže naopak potřebujete dlaždici zvětšit, klepněte na šipku ještě jednou a pokud to daná aplikace umožňuje, dlaždice se roztáhne přes celou šířku obrazovky. Jakmile budete s velikostí i rozmístěním spokojeni, nastavení uložte klepnutím na prázdné místo obrazovky nebo pomocí tlačítka »Zpět«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání