Menu
CHIP Speedtest

Pro úpravy použijte místo drahého softwaru on-line služby

26.08.2012 08:55 | Redakce Chip
Pro úpravy použijte místo drahého softwaru on-line služby
Ze své dovolené chcete poslat přátelům několik zajímavých snímků a fotografických pozdravů. Vaše povedené fotografie však přece jen potřebují pár úprav (např. korekci barev, ořezy a podobně). Pro tyto účely můžete bez problémů využít dostupné on-line služby.

 

Nemusíte instalovat ani kupovat žádné programy a zvládnete to z každého počítače připojeného k internetu. Můžete upravit velikost snímků, aby se hodily pro dané účely, a vystavit je nebo poslat elektronickou poštou známým a příbuzným. On-line služby jsou užitečné především na dovolené, když si od někoho jen na chvíli zapůjčíte počítač nebo se připojíte k internetu v internetové kavárně, samozřejmě je ale s úspěchem můžete využít i doma.

 

K nejznámějším a nejpoužívanějším on-line službám pro úpravu fotografií patří Cellsea (cellsea.com/media), Photoshop Express (photoshop.com/express) a Splashup (splashup.com). V případě služby Photoshop Express se musíte zaregistrovat a počítejte s tím, že u free verze nebudete mít možnost využít všechny funkce dostupné u profesionálních, placených nástrojů, jako je například Corel PaintShop Pro nebo Adobe Photoshop Elements. Standardní úkony, jako je ořez, korekce jasu, změna velikosti, redukce jevu červených očí a podobně s nimi ale bez problémů provedete a každá z on-line služeb nabízí i některé působivé funkce. Dokonce i některé sociální služby, jako je Google+, nabízí základní editační nástroje, možnost přidat text či zvolit některé efekty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání