Menu
CHIP Speedtest

Probuďte spící šelmu

09.04.2010 07:29 | Redakce Chip
Probuďte spící šelmu
Běží váš počítač stejně pomalu jako před deseti lety, přestože je stokrát výkonnější? Ukážeme vám, jak odstranit softwarové brzdy a jak dostat ze systému maximum výkonu.

Proč trvá spuštění počítače takovou dobu? A co zase ten program dělá, když má k dispozici hardware, jaký ještě před několika lety neměly ani nejmodernější laboratoře na světě? Přitom to není tak dávno, co systém šlapal jako hodinky a co jste byli nadšeni, jak nový procesor a disk zpracovávají data rychlostí blesku. Kdy že to bylo? No přece hned poté, co jste nainstalovali operační systém. Jak tedy vytvořit z počítače skutečnou šelmu? Předně to chce dobrý hardware. I tak to ale chce plán, jak dostat z počítače maximum výkonu. Ukážeme vám, jakou strategii použít pro XP, Vistu a Windows 7, chcete-li mít systém stále v dokonalé kondici. Na Chip DVD pak najdete nástroje, které vám k tomu dopomohou. Váš hardware tak bude moci konečně ukázat, jaký potenciál se v něm skrývá.

Článek najdete v Chipu 5/2010, který vychází  23.4. 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání