Menu
CHIP Speedtest

Profipatch značky Microsoft

13.04.2010 13:02 | Redakce Chip
Profipatch značky Microsoft
Pravidelné měsíční záplaty by měly být nedílnou součástí každého bezpečného operačního systému. Za celým procesem je však dlouhá mašinerie.

Je 13. dubna a odehrává se stejný scénář jako již 9. března, 9. února nebo 12. ledna tohoto roku. Je totiž druhé úterý v měsíci a hodiny ukazují pár minut před desátou ranní. V jedné přízemní kanceláři budovy 27 v Microsoftu se z reproduktoru line rocková hudba. Dva pánové v oblecích na sebe kývnou hlavou a jeden z nich mačká červené tlačítko, aby vypustil bezpečnostní aktualizace – tak jako každý měsíc. Stisknutím červeného tlačítka však vše teprve začíná. 

Kdo přišel na to, že systém by měl mít pravidelné aktualizace? A jak probíhá testování záplat? Co všechno se stane od okamžiku, kdy je objevena bezpečnostní mezera do doby, než se na váš počítač nahraje aktualizace? To všechno najdete v tomto článku, který najdete v Chipu 5/2010. Ten vychází 23.4.2010.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání