Menu
CHIP Speedtest

První dual-core mobilní telefon na světě

18.02.2011 09:50 | Redakce Chip
První dual-core mobilní telefon na světě
KOMERČNÍ SDĚLENÍ - Na světě je první mobilní telefon, který je vybaven dvoujádrovým procesorem. Nový LG Optimus 2X je další ukázkou toho, že společnost LG patří mezi největší technologické lídry.

Proceson telefonu LG P990 Optimus 2X pochází od společnosti Nvidia a si skvěle rozumí s operačním systémem Android, jehož nová verze 2.3 dokáže plně využít potenciálu dvoujádrových procesorů. Podle prvních praktických testů se ukazuje, že surfování s tímto procesorem je 2x rychlejší a hraní her je dokonce až pětinásobně rychlé. V mobilním telefonu LG Optimus 2X je procesor taktován na 1 GHz.

Nový telefon LG Optimus 2X s 8 Mpix fotoaparátem nabídne lepší i fotografie. Tajemství úspěchu je právě v pokročilé technologii ISP (Image Signal Processor). Nový telefon z rodiny Optimus je dále vybaven mini HDMI konektorem, s plnou podporou zvuku 5.1 surround sound. Když k tomu připočítáte, že může mít paměť až 38 GB (5.5 GB je vnitřní paměť) a že je vybaven hardwarovým přehrávání kodeků H.264, VC-1 a MPEG-4, poslouží Optimus X2 jako výkonný přehrávač filmů na vašem Full HD televizoru.

 

Více informací na stránkách www.lg.com/cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání