Menu
CHIP Speedtest

První fotoaparáty s Androidem v duelu

15.03.2013 08:00 | Redakce Chip
První fotoaparáty s Androidem v duelu
Borci do ringu a jdeme na to. První fotoaparáty vybavené systémem Android jsme postavili proti sobě. Který z nich souboj vyhraje? Samsung Galaxy Camera, nebo Nikon Coolpix?

Naši soupeři mají jednu věc společnou, a to operační systém Android (i když v rozdílné verzi). Kompaktní fotoaparáty mají totiž silnou konkurenci ve smartphonech, a tak se jim výrobci snaží zajistit stejné výhody. Jde o možnost snímky po vyfocení okamžitě sdílet na internetu (Facebook, Flick, e-mail), používat aplikace pro zpracování snímku, procházet web a podobně. Ve srovnání se smartphony přitom fotoaparáty nabízí lepší obrazovou kvalitu a možnost použít optický zoom.

Podmínky na začátku nebyly úplně rovné, protože Samsung má na rozdíl od Nikonu s Androidem bohaté zkušenosti z oblasti smartphonů a tabletů. Nikon je čistě výrobce fotoaparátů. Galaxy Camera je navíc trochu jiná váhová kategorie – zatímco Nikon Coolpix vypadá jako průměrný kompaktní aparát, Galaxy Camera je mnohem větší a těžší (310 g). Výhodou je však skutečně obrovský, 4,8“ displej s rozlišením 1 280 x 720, který navíc rychle a spolehlivě reaguje na každý dotyk. Nikon s 3,5“ displejem v tomto směru působí zastarale. Jak souboj fotoaparátů s Androidem dopadl se dočtete v Chipu 4/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání