Menu
CHIP Speedtest

První telefon s Adroidem 2.3 bude asi ohlášen v pondělí

05.11.2010 18:32 | Redakce Chip
První telefon s Adroidem 2.3 bude asi ohlášen v pondělí
Už v příštím týdnu by mohl být vypuštěn Android 2.3 zvaný Gingerbread.

Android 2.3 zvaný Gingerbread („perník“) by mohl být vypušten 11. listopadu — přesněji jeho SDK (balíček nástrojů pro vývojáře). Alespoň to prý sdělily nejmenované zdroje webu intomobile. Jedním z podpůrných důkazů pro brzké vypuštění je obří perníkový panáček („Gingerbread Man“), který se už v říjnu objevil v sídle Googlu na trávníku vedle Froya i zpodobení verzí předchozích.

Nejspíše to souvisí s tím, že v pondělí osmého listopadu má v New Yorku Samsung představit nový droid, a nejspíš právě s Androidem 2.3. Šíří se sice dohady o „Nexus Two“, ale patrně to bude model Continuum Galaxy S, který má prý právě od středy 11. začít prodávat americký operátor Verizon. K němu už dorazily první zásoby.

Samsung je s prodeji svých dosavadních chytrých telefonů spokojen: modelu Galaxy S prodal dva miliony ve Spojených státech a celosvětově přes pět milionů. V Japonsku tento model dokonce přeskočil iPhone a stal se jedničkou. Celkově Samsung očekává za letošek 20 milionů prodaných chytrých telefonů a odhaduje, že příští rok jich prodá hned čtyřicet milionů.

Připomínáme, že teprve Honeycomb („plástev“) čili Android 3.0 má umět plně využít displeje zařízení tabletových, ale to se telefonů netýká; od verze 2.3 se čekají méně přelomové úpravy rozhraní, přesně to však nikdo mimo Google a ostatní zasvěcené až do pondělí neví.

Přivážejí panáčka:

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání