Menu
CHIP Speedtest

Řazení a prohledávání koše

07.09.2012 04:30 | Redakce Chip
Většinou už nikdy nepotřebujete obsah koše. Když tam ale přece jenom jednou něco hledáte, není alfabetické řazení velmi nápomocné.

O více pořádku a efektivnější hledání v koši se postará freewarový prográmek RecycleBinEx. Tento nástroj najdete například na adrese www.slunecnice.cz/sw/recyclebinex/. Po jednoduché instalaci spusťte RecycleBinEx. V něm je obsah celého koše ihned přehledně zobrazený. Kliknutím na jednotlivé hlavičky sloupců vždy seřadíte údaje vzestupně nebo sestupně podle dané vlastnosti. Při chronologickém řazení podle času smazání je tento seznam dokonce automaticky seskupován.

Pro hledání podle určitých dat slouží políčko filtr v horní části okna. Hned během psaní se seznam aktualizuje. Například zadáním „tif“ tak rychle najdete všechny smazané grafické soubory tohoto typu. Nezávisle na aktuálním řazení lze pod „Select All“ vybrat a označit časově starší obsah. Tlačítko „Delete“ smaže tyto položky bez dalšího dotazu. Možnost znovu obnovit tu už však není. K tomu musíte jít zpět do normálního koše.

Praktická je také možnost volání z příkazové řádky. S přepínačem „cleanupdays“ následovaným mezerou a požadovaným počtem dní odstraníte z koše všechny starší položky. Dodatečná volba „close“ zavře program, takže můžete automatizovat provádění pomocí skriptu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání