Menu
CHIP Speedtest

Řešení problémů při přípravě bootovacího USB flash disku

27.05.2013 04:55 | Redakce Chip
Řešení problémů při přípravě bootovacího USB flash disku
Chtěli jste si z USB flash disku udělat instalační médium pomocí nástroje Windows 7 USB/DVD Download Tool. Nepodařilo se vám ho však nastavit tak, aby se z něj dalo bootovat, a také ostatní USB flash disky pro instalaci nefungují. Zpočátku se zdálo, jako by USB flash disk úplně chyběl, ale pak jste zjistili, že na něm pouze chybí komponenta označená jako „bootsect.exe“. Je tedy jasné, že USB flash disk jako takový není tím problematickým místem.

K problému dochází, pokoušíte-li se vytvořit flash disk pro instalaci 64bitových Windows na 32bitovém operačním systému. Nápověda nástroje Windows 7 USB/DVD Download Tool odkazuje na možnost stáhnout soubor „bootcesc.exe“ z účtu Microsoft Store. Tato možnost je však otevřená pouze pro ty uživatele, kteří si zakoupili operační systém on-line u Microsoftu.

Protože USB Download Tool je open-source software s licencí General Public License (GPL), nemá v sobě vlastní soubor „bootsect.exe“ od Microsoftu, ale používá pouze ISO soubor s instalací. A pokud jde o ISO obraz 64bitové verze instalace Windows 7, pracuje samozřejmě s 64bitovou verzí, která ale neběží na 32bitovém systému, použitém pro vytvoření bootovacího USB flash disku. Máte-li přístup k instalačnímu médiu 32bitové verze Win7, pak zjistíte, že soubor „bootsect.exe“ je zde umístěn v adresáři „v boot“.

Pokud máte k dispozici pouze ISO soubor instalačního média, můžete pro jeho rozbalení a získání tohoto souboru použít zdarma dostupný program 7-Zip. Další možností, jak ho získat, je stáhnout si bezplatný bootovací nástroj EasyBCD, který ho obsahuje v programovém adresáři „bin“.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání