Menu
CHIP Speedtest

Revoluce na internetu

15.09.2011 08:18 | Redakce Chip
Revoluce na internetu
Architektura webu sahá k počátku devadesátých let – dnes však zpomaluje nejnovější prohlížeče a je snadno zranitelná. Je tedy nejvyšší čas na nové technologie, které web nejen zrychlí, ale učiní ho i bezpečnějším.

Několik málo počítačů, jedna univerzitní místnost, kde se dá provádět výzkum, a pár chytrých lidí, jako je Daniel Bernstein nebo Jeff Hodges – nic víc k uskutečnění převratné změny není třeba. To, na čem tito lidé pracují, je nesmírně důležité pro každého, kdo chce používat internet bezpečně a rychle. Současní uživatelé totiž každý den hazardují na zastaralých datových cestách webu: HTTP a TCP protokolech. Snažení vývojářů by mělo odstranit největší úskalí internetu a mělo by z něho učinit internet budoucnosti, způsobilý pro interaktivní webové stránky a stále rostoucí objemy dat.
Staré protokoly „brzdí“ 100Mb kabely i stále rychlejší prohlížeče. Kromě toho usnadňují útočníkům špionáž cenných informací, jako jsou hesla či údaje o kreditních kartách, umožňují ovládání prohlížeče na dálku, nebo dokonce zablokování serveru pomocí větších a sofistikovanějších počítačových útoků. Bernstein, Hodges a spol. chtějí nyní získat větší bezpečnost a rychlejší přenos dat. A tajemné jméno nového protokolu? DNSCurve, CurveCP, HSTS a SPDY.

Tento článek najdete v Chipu 10/2011, který vychází 23.9.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání