Menu
CHIP Speedtest

Rootování telefonu kvůli uvolnění paměti

19.07.2012 13:50 | Redakce Chip
Rootování telefonu kvůli uvolnění paměti
Smartphone Samsung Galaxy Ace je oblíbený a šikovný model s operačním systémem Android. Má však jeden nedostatek – poměrně malou kapacitu operační paměti (180 MB). Paměť můžete samozřejmě rozšířit pomocí paměťové karty microSD, problém však spočívá v tom, že ne všechny aplikace (především ty přímo od Googlu) je možné nainstalovat do paměťové karty.

 

Neustále se pak potýkáte s problémem nedostatku paměti. Přitom od výrobce jsou v paměti nainstalovány pro někoho neužitečné aplikace, jako třeba Facebook. Jednou z možností, jak tento problém vyřešit, je tzv. rootování – tím získáte nad telefonem administrátorská práva a můžete ho měnit více než běžný uživatel. Můžete měnit systémové soubory, odinstalovat nepotřebné aplikace, spouštět speciální aplikace a podobně. Berte však v úvahu, že tímto zásahem do telefonu přijdete o záruku – postupujete tedy na vlastní nebezpečí. Na internetu najdete „root“ pro Galaxy ACE s Androidem 2.2.1 i pro verzi s Gingerbread (2.3.X).

 

Nainstalujete ovladač (připojený telefon by ale měl systém Windows rozpoznat sám), zapnete telefon, zapnete v nastavení „USB ladění - USB debugging“ („Nastavení | Aplikace | Rozvoj | Povolit ladění USB“), odpojíte a vyjmete SD kartu, připojíte telefon pomocí USB kabelu k počítači a spustíte jako administrátor program SuperOneClick (volně ke stažení na internetu). Poté v programu kliknete na tlačítko „Root“ a počkáte, až program dokončí svou práci. Po skončení činnosti programu ho vypnete, odpojíte telefon od PC a restartujete ho. V nabídce programů najdete novou aplikaci SuperUser.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání