Menu
CHIP Speedtest

Rovný horizont i bez digitální vodováhy

16.10.2012 04:05 | Redakce Chip
Rovný horizont i bez digitální vodováhy
Věž, kterou jste zachytili na dovolené, je nějak moc nakřivo – a to rozhodně nejde o šikmou věž v Pise. Co v takovém případě dělat?

 

Nejde o nic mimořádného – to se může stát každému a v jakékoli situaci, především pak při pořizování snímků malými digitálními fotoaparáty. V tom případě totiž držíte fotoaparát ve vzduchu přímo před očima, přičemž se snažíte o co nejlepší pohled a rovný horizont. Když jste spokojeni, „nazoomujete“ – a pak stisknete spoušť. Právě při stisknutí spouště však často dojde k tomu, že se celý fotoaparát trochu nakloní. Většina fotografů totiž při tomto úkonu vyvine zbytečně velký tlak, následkem čehož pak neudrží fotoaparát ve vodorovné poloze. Tohoto zlozvyku se však můžete při dobré vůli celkem rychle zbavit. Snadnější je to samozřejmě v případě, že je váš fotoaparát schopen zobrazit na displeji mřížku, případně je vybaven vodováhou. Co když ale váš fotoaparát vodicí mřížku ani vodováhu nemá? V takovém případě si můžete pomocné čáry na displeji vytvořit sami. Čáry si budete muset na TFT displej nakreslit pomocí fixu nebo můžete použít nějakou lepicí pásku. Použití pásky je samozřejmě šetrnější varianta, protože ji pak můžete snadno odstranit a nezanechá žádné následky.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání