Menu
CHIP Speedtest

Rozčlenění vlastní plochy Windows na funkční oblasti

04.07.2012 04:45 | Redakce Chip
Vždy znovu a znovu ztrácíte drahocenný čas odstraňováním nepotřebných ikon na ploše, seskupováním těch zbylých a jejich společným přesouváním do určité oblasti obrazovky.

Pro Windows ve verzích XP, Vista a 7 vás program Fences podporuje rozčleněním plochy na oblasti a seskupením různých ikon. Nástroj si stáhněte do počítače z webu www.stardock.com/products/fences/ (záložka Download). Instalaci spusťte dvojitým kliknutím na položku souboru v Průzkumníku a dále se řiďte pokyny instalačního průvodce. K tomu bezpodmínečně potřebujete oprávnění správce. Pokud se přitom ale automaticky nezapne Řízení uživatelských účtů, musíte na položku souboru kliknout pravým tlačítkem myši a vyvolat kontextový příkaz »Spustit jako správce«. Po instalaci klikněte na »Start using Fences!«. Tato volba vám při konfiguraci nástroje aktivuje pomocníka, který vám poradí s případnými problémy. Zkušení uživatelé mohou také zvolit  »I’ll create my fences on my own« a nástroj nakonfigurovat bez podpory.

V dalším kroku nabízí nástroj dvě alternativy. »Just create a couple fences« vám na ploše vyhradí dvě prázdné oblasti. Ikony zpočátku zůstanou na ploše ležet vedle „revírů“, až je do nich později individuálně přetáhnete myší. Zato volba »Sort out my icons« zařadí vaše ikony hned do nově vytvořených oblastí. Nakonec můžete aplikaci volbou »Open Fences Settins« propůjčit poslední individuální „výbrus“. K tomuto dialogu se můžete dostat i později po kliknutí pravým tlačítkem myši na plochu a volbě kontextového příkazu »Adjust Fence«.

Ikony přesouváte prostě přetažením myší z plochy do jedné oblasti nebo mezi dvě pole. Novou oblast vytvoříte tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na plochu a při stále stisknutém tlačítku vykreslíte potřebný prostor. Potom v následné místní nabídce zvolte příkaz »Create new fence here« a zadejte příhodný název. Pozici a velikost oblastí můžete měnit jako u dialogů Windows. Chcete-li změnit název nějakého pole, klikněte do něj pravým tlačítkem myši a zvolte kontextový příkaz »Rename Fence«.

Upozornění: V místních nabídkách a nastavovacím dialogu se vyskytuje několik podivných příkazů, které do nich nedopatřením pronikly z finštiny. »Poista Fence« vymaže oblast a ikony odloží na plochu. »Piilota työpöydän kuvakkeet« potlačí na ploše všechny oblasti s obsaženými ikonami. Stejný efekt vyvolá dvojité kliknutí na plochu. Další dvojité kliknutí oblasti opět zobrazí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání