Menu
CHIP Speedtest

Rozpoznání hudební skladby

12.02.2013 14:00 | Redakce Chip
Rozpoznání hudební skladby
Znáte to – v rádiu slyšíte písničku, která se vám líbí a kterou byste si rádi poslechli i ve svém přehrávači, ale neznáte ani její název, ani jméno interpreta.

Právě pro tyto případy se vyplatí mít po ruce telefon nebo tablet s aplikací SoundHound. V příslušném obchodu s aplikacemi pro Android, iOS a Windows Phone je SoundHound k dispozici buďto zdarma s reklamou, nebo v placené verzi, kde na reklamu nenarazíte a získáte navíc bonusové funkce (liší se podle použité platformy).

Hned na úvodní obrazovce aplikace najdete to nejdůležitější – tlačítko pro záznam několikavteřinové části skladby. Jakmile začne SoundHound zaznamenávat, namiřte své zařízení mikrofonem ke zdroji zvuku a chvíli počkejte, až se proces dokončí. Potřebná délka záznamu je proměnlivá, při dobrých podmínkách s nízkým okolním šumem postačí jen několik sekund.

Pokud máte v dosahu internetové připojení, dojde poté rovnou k porovnání nahraného vzorku s rozsáhlou databází skladeb. Přístup k internetu však v době nahrávání není nezbytně nutný, SoundHound v tomto případě vzorek uloží a pokusí se jej identifikovat, až bude připojení k dispozici. Pokud se identifikace napoprvé nezdaří, zkuste nahrát další vzorek nebo do vyhledávacího pole zadejte část odposlechnutého textu. Je však nutné počítat s tím, že z české tvorby dokáže SoundHound rozpoznat pouze ty nejslavnější interprety. Jakmile SoundHound skladbu rozpozná, zobrazí se její název, interpret a album, na kterém skladbu nejdete. U známějších skladeb (celosvětově) dokáže aplikace také přehrávat ukázku. Tapnutím na interpreta si můžete zobrazit seznam nejpopulárnějších skladeb, profil a vydaná alba. Aplikace vám také pomůže s rychlým nalezením textu písně. Nechybí ani odkaz pro přehrání hudebního videa na YouTube a možnost skladbu sdílet na Facebooku nebo Twitteru.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání