Menu
CHIP Speedtest

Rozšiřování počtu síťových položek

22.12.2012 23:10 | Redakce Chip
Rozšiřování počtu síťových položek
Navigační oblast v aplikaci Windows Explorer nabízí uživatelům snadný a rychlý přístup k různým složkám, souborům či diskům. Vy byste sem rádi přidali i další odkaz na svá oblíbená „místa“ v síti.

Nejprve je nutné zajistit, aby Windows Explorer zobrazil i skryté adresáře a soubory. Klikněte proto na »Uspořádat | Možnosti složky a hledání« a v okně „Možnosti složky” přejděte na kartu „Zobrazení“. Zde v sekci „Skryté soubory a složky“ aktivujte možnost „Zobrazovat skryté soubory složky a jednotky“.

Následně přejděte do složky C:Users[jméno uživatele] a poté do složky AppDataRoamingMicrosoftWindowsNetwork Shortcuts. Zde v pravé části okna klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte položku »Nový | Zástupce«. Poté v okně, které se objeví v sekci „Zadejte umístění položky“, najděte svou oblíbenou složku, klikněte na »OK« a na »Další« a nakonec zvolte název, pod kterým se vám bude zástupce zobrazovat. Po spuštění Windows Exploreru nyní najdete v pravé části v sekci „Umístění v síti“ také odkaz na vaše oblíbené místo.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání