Menu
CHIP Speedtest

Rychlá aktualizace statusu ve více sítích najednou

12.11.2009 00:00 | Redakce Chip
Twitter, Facebook, LinkedIn a další – psát tzv. statusy, tedy informace o tom, co právě děláte, je práce na plný úvazek. Vy se však se světem rádi dělíte o každou maličkost, a proto hledáte nějakou jednodušší cestu, jak tyto informace sdílet.

Rychlá aktualizace statusu ve více sítích najednou

Twitter, Facebook, LinkedIn a další - psát tzv. statusy, tedy informace o tom, co právě děláte, je práce na plný úvazek. Vy se však se světem rádi dělíte o každou maličkost, a proto hledáte nějakou jednodušší cestu, jak tyto informace sdílet.

TIP Únavné manuální aktualizování statusů ve více sítích, provázané neustálým přihlašováním, si můžete ušetřit. Tuto úlohu za vás vyřeší webová služba Ping.fm. Má tu výhodu, že kromě aktualizace statusů prakticky v jakékoliv sociální síti (Facebook, MySpace, LinkedIn a další) zvládá také tzv. mikroblogování (Twitter, Jaiku a další) i klasické blogování (Blogger, WordPress). Seznam všech podporovaných služeb najdete na en.wikipedia.org/wiki/Ping.fm. Pro nastavení služby Ping.fm postupujte podle následujícího návodu.

REGISTRACE: Otevřete www.ping.fm a klikněte na »Signup«. Zde zadejte svou e-mailovou adresu, vámi zvolené heslo a zvolte »Signup«. Po zaregistrování dojde k automatickému přihlášení.

PROPOJENÍ: Na nově otevřené stránce si nyní vyberte služby, které chcete propojit, a klikněte u nich na »Add Network«.V závislosti na konkrétní službě vás systém požádá o zadání přístupových údajů, případně povolení přístupu jiným způsobem. Zobrazí-li se hlášení »Network has been added«, je propojení služby dokončeno.

AKTUALIZACE: Na webu Ping.fm nyní přejděte na stránku »Dashboar«, kde pro aktualizování svých účtů zadejte zprávu do textového pole a potvrďte kliknutím na »Ping it!«. Aktualizací účtů se rozumí jednak změna statusu, ale také blogování a mikroblogování. Ne vždy je však žádoucí pracovat se všemi. Pro tento případ můžete pomocí nabídky »Ping My« vybrat konkrétní účet nebo kategorii účtů, kam chcete příspěvek odeslat.

DOPLŇKY: Ještě jednodušší cestu pro aktualizaci účtů nabízí Ping.fm Desktop Widget. Použitím tohoto nástroje odpadá nutnost otevírat web Ping.fm, jehož odezva nepatří zrovna mezi nejrychlejší. Pro stažení widgetu otevřete stránku pingwidget.com, zadejte své přístupové údaje k účtu Ping.fm a ověřovací klíč. Pokud svůj klíč nemáte, můžete si jej zkopírovat ze stránky ping.fm/key. Po zadání všech údajů klikněte na »Submit« a na nové stránce zahajte instalaci widgetu kliknutím na »Install Now«. Pozor, widget je vytvořen na bázi Adobe AIR, a proto je nutné toto prostředí nejprve nainstalovat. Pokud jej v počítači zatím nemáte, bude vám tato instalace automaticky nabídnuta.

Po dokončení instalací se otevře okno widgetu. Začněte kliknutím na »Enter«. Poté opět zadejte své přístupové údaje k účtu Ping.fm a klikněte na »Login«. Po přihlášení vyberte kategorii účtů, které chcete aktualizovat, a pokračujte na »Go«. Samotná aktualizace účtů probíhá stejně jako ve webovém prostředí služby - stačí zadat zprávu a potvrdit kliknutím na »Ping it!«.

Na stránce ping.fm/toolbar najdete ke stažení také Ping.fm toolbary. K dispozici jsou verze pro Firefox, Internet Explorer a Safari.

E-MAIL: Své účty můžete aktualizovat také prostřednictvím e-mailu. Svou unikátní e-mailovou adresu pro zasílání nových příspěvků najdete na ping.fm/email. Tuto e-mailovou adresu nikomu nesdělujte. Pro výběr kategorie účtů, na které chcete příspěvek zaslat, použijte na začátku zprávy tyto příkazy:

@s vaše zpráva

pro aktualizování služeb používajících statusy;

 

@b nadpis^vaše zpráva

pro příspěvky do blogů;

 

@m vaše zpráva

pro příspěvky do mikrologů.

 

Pro konkrétní účet (například Facebook) lze použít příkaz:

@fb text zprávy

Seznam příkazů pro další účty najdete na stránce pingfm.pbworks.com/Posting-To-A-Single-Service. Prostřednictvím e-mailu můžete své příspěvky obohatit také o obrázky - stačí je jednoduše k e-mailu přiložit jako přílohu. Bohužel aktualizaci účtů přes e-mail provází problémy se správným zobrazením diakritických znamének. Text v e-mailu proto raději zadávejte bez háčků a čárek.

Rada: Pro účely mikroblogování, kde jsou příspěvky omezeny svou délkou, nabízí Ping.fm automatické zkracování odkazů delších než 20 znaků. Pokud chcete odkaz zachovat v původním tvaru, vložte před něj symbol hvězdičky. Trvale lze zkracování vypnout na stránce služby Ping.fm, kde po přihlášení přejděte na »Settings | Default Settings« a zrušte zatržítko u volby »Shorten links in posts«. Kliknutím na »Update Settings« změnu potvrďte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání