Menu
CHIP Speedtest

Rychlá navigace v rozsáhlých tabulkách

27.06.2013 16:35 | Redakce Chip
Rychlá navigace v rozsáhlých tabulkách
Pokud často pracujete s rozsáhlými tabulkami s mnoha listy, určitě vás bude otravovat přechod mezi nimi. Například přechod z prvního listu na desátý pomocí šipek pro pohyb mezi listy je opravdu operace pro trpělivé.

Naštěstí ale existuje rychlejší metoda pro přesun mezi listy. Stačí jen na zmiňované šipky (najdete je vlevo dole vedle oušek listů) kliknout pravým tlačítkem. V takto otevřené kontextové nabídce vám Excel nabídne na výběr seznam listů tabulky včetně jejich názvů. Potřebný list aktivujete kliknutím na příslušnou položku. Tento seznam standardně obsahuje názvy až šestnácti listů. Pokud jich má váš sešit více, poslední položkou seznamu bude odkaz »Další listy«. Jestliže tedy hledaný list mezi patnácti zobrazenými nenajdete, klikněte na tento odkaz. Excel pak otevře větší okno s kompletním seznamem všech definovaných listů. Tam potřebný list vyhledejte a kliknutím jej aktivujte.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání