Menu
CHIP Speedtest

Rychlé a snadné zmenšení velikosti obrázku

14.02.2013 15:05 | Redakce Chip
Rychlé a snadné zmenšení velikosti obrázku
Potřebujete-li z fotoaparátu nahrát obrázek na web nebo diskusní fórum, obvykle ho musíte nejprve zmenšit. Rozlišení (a velikost) fotografií z mnohamegapixelových fotoaparátů jsou pro většinu „webového použití“ příliš velké.

Zmenšit velikost fotografií je samozřejmě možné v celé řadě grafických programů (například IrfanView, který najdete na Chip DVD v rubrice Servis), ale pokud hledáte opravdu jednoduchý a rychlý software, doporučíme vám TinyPic. Program najdete například na adrese www.slunecnice.cz/sw/tinypic/.

Po nainstalování je práce s programem dětskou hračkou. Nejprve si vyberete, jak velký obrázek (obrázky) budete potřebovat, a poté přesunete jednu či několik fotografii do dolní části okna programu. Implicitně se upravené obrázky uloží do stejné složky jako původní fotografie, pouze pod upraveným jménem. V nastavení programu je možné změnit některé volby – například zmiňovaný způsob ukládání upravených fotografií (uložení do složky, přepsání originálů…) nebo konkrétní cílovou složku. Na různých internetových serverech můžete narazit na TinyPic ve verzi 3.14 nebo 3.15, my ale doporučujeme použít nejnovější verzi 3.18. Ta totiž kromě několika vylepšení nově obsahuje i podporu více procesorů, což může podstatně ovlivnit rychlost programu.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání