Menu
CHIP Speedtest

Rychlé přepínání velkých a malých písmen

09.01.2013 05:25 | Redakce Chip
Rychlé přepínání velkých a malých písmen
V některých případech je potřeba zvýraznit text, aby čtenáře doslova „uhodil do očí“.

Pro tento účel se používají velká písmena neboli verzálky, případně tzv. kapitálky (velká písmena zmenšená na střední výšku). Ve většině případů se však autoři rozhodnou pro změnu typu písma až poté, co je text hotový – a nikomu se nechce ho celý znovu přepisovat v tom „správném písmu“. Naštěstí Word nabízí celou řadu funkcí, které vám s řešením tohoto problému mohou pomoci.

Mezi standardními funkcemi v nabídce »Písmo« najdete i příkaz „Kapitálky“ a „Všechna velká“ – stačí tedy označit vytvořený text a pomocí těchto příkazů ho změnit do požadované podoby. Existuje ale ještě rychlejší řešení – označte příslušný text a použijte klávesovou zkratku [SHIFT]+[F3]. Její použití „cykluje“ text mezi variantami „první písmena velká“, „vše velké“ a „vše malé“. Tímto způsobem tedy můžete snadno a rychle změnit i text napsaný velkými písmeny (například při omylem zapnuté funkci „Caps Lock“) zpět na malá písmena.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání