Menu
CHIP Speedtest

Rychlé SSD disky do 3 000 Kč

12.09.2012 12:25 | Redakce Chip
Rychlé SSD disky do 3 000 Kč
Chip uskutečnil velký test 26 cenově dostupných SSD disků s kapacitou 120 a 128 GB. Poradíme vám, které jsou nejlepší a jak je co nejlépe nainstalovat.

 

 

 

Ceny SSD disků stále strmě klesají a některé z nich již nabízejí 1 GB úložného prostoru za cenu okolo 25 Kč. Disky s kapacitou 120 a 128 GB představují cenově i kapacitně nejschůdnější možnost upgradu, protože se prodávají za ceny okolo 2 500 Kč a nabízejí dostatek kapacity pro instalaci Windows, nejčastěji používaných programů i nejdůležitějších dat. Právě pomocí SSD disku můžete dnes již za rozumné peníze výrazně urychlit běh stolních počítačů i notebooků, protože podle našich zkušeností i měření se z výkonového hlediska nemůže přechodu na SSD disk vyrovnat upgrade žádné jiné komponenty. Instalace SSD disku dramaticky urychlí dobu nabíhání systému a s úžasem zjistíte, že spouštěné programy se otevřou, ještě než pustíte tlačítko myši. Při instalaci nových programů téměř nestihnete očima sledovat modrý pruh značící průběh instalace.

Z cenového důvodu jsme vybrali SSD disky s kapacitou 120 a 128 GB, protože právě ty disponují dostatečným prostorem a zároveň již stojí méně než 3 000 Kč. Nejlevnějším SSD diskem v testu byl výprodejový model Verbatim 120 GB (47378), který lze dokonce sehnat za koncovou cenu 1 900 Kč. Pokud bychom pár stokorun přidali, mohli bychom doporučit disk OCZ Agility 3, který za necelých 2300 Kč nabídne poměrně slušné parametry. Kdybychom pak cenovou hranici testu posunuli trochu výše, mohly se nám do pole zkoušených SSD disků vejít i některé 256GB modely. Pravidla jsou ale pravidla, takže v testu nenajdete ani některé aktuální 120/128GB SSD disky od Intelu a Plextoru. I tak jsme ale na startovní čáře mohli přivítat 26 levných SSD disků.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání