Menu

Rychlé zavedení OS po vypnutí zálohování stavu systému

21.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Váš počítač je plně vybavený a pracuje stabilně. Vytáčí vás však jeho pomalé spouštění, a proto byste chtěli jeho průběh urychlit.

Rychlé zavedení OS po vypnutí zálohování stavu systému

Váš počítač je plně vybavený a pracuje stabilně. Vytáčí vás však jeho pomalé spouštění, a proto byste chtěli jeho průběh urychlit.

Po každém úspěšném spuštění uloží Windows aktuální stav systému do souboru. Když se jednou ve Windows zadrhne motor, nabídne operační systém jako možnost při spuštění volbu „Poslední známá funkční konfigurace“ – stačí při spuštění počítače podržet stisknutou klávesu [F8]. Většinou se potom spuštění systému podaří a můžete zjistit příčinu chyby.

Toto ukládání do paměti ovšem trvá jistou dobu a za normálních okolností není nutné. Pokud nedošlo v systému ke změně, ukládají Windows vždy jedna a táž data. Proto má smysl uložit konfiguraci pouze jednou a potom automatické zabezpečení vypnout. Nemějte strach – pokud chcete nainstalovat software nebo hardware, náš tip je umožní zase rychle zapnout.

Nejdříve vytvořte dva malé soubory REG, které při svém vyvolání zapíší do registru potřebné údaje pro zapnutí nebo vypnutí funkce zabezpečení. V editoru otevřete nový soubor a zapište do něj následující řádky:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurentVersionWinlogon]

“ReportBootOk” =dword:00000000

Soubor poté uložte do složky Windows jako „Startkonf-vyp.reg“ a poslední řádek změňte na

“ReportBootOk” =dword:00000001

Tento soubor uložte do stejné složky jako „Startkonf-zap.reg“. Pro usnadnění rychlého zapnutí a vypnutí zálohování konfigurace vytvořte pro oba soubory REG zástupce na ploše. Pro přepnutí potom stačí dvojité kliknutí myší.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení