Menu
CHIP Speedtest

Rychlé zobrazení počítačů ve Wi-Fi síti

11.11.2012 05:15 | Redakce Chip
Rychlé zobrazení počítačů ve Wi-Fi síti
Čas od času je třeba získat přehled o všech počítačích, které jsou momentálně aktivní v místní bezdrátové síti. To je možné udělat přímo z ovládacího panelu Windows, ale není to zrovna nejrychlejší.

Mnohem jednodušší způsob vám nabídne freewarový nástroj Wireless Watcher od firmy NirSoft. Program najdete na webové adrese .

Nemusíte jej instalovat – stačí jen rozbalit ZIP archiv a spustit soubor „WNetWatcher.exe“. Po několika sekundách získáte všechny důležité „síťové“ informace: například kompletní seznam aktivních IP adres s příslušnými názvy zařízení a jejich MAC adresy. Pokud chcete mít přehled a potřebujete vědět o nově připojených zařízeních, použijte pro sledování sítě příkaz »Options | Background Scan« a zároveň aktivujte volbu »Options | Beep On New Device«. Nyní budete akustickým signálem upozorněni, jakmile bude v síti zjištěno nové zařízení (například připojený smartphone).

Poznámka: Pokud jste již stáhli sadu nástrojů NirSoft Windows System Control Center, pak už Wireless Watcher stahovat nemusíte – nástroj je součástí tohoto balíčku.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání