Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší a efektivnější kopírování dat

23.06.2013 16:10 | Redakce Chip
Rychlejší a efektivnější kopírování dat
Starší Windows obvykle mívají problémy s rychlostí kopírování dat na síť. Proto lze pro častější a efektivnější kopírování souborů doporučit externí nástroje.

Díky optimalizovanému asynchronnímu kopírování je například vhodný bezplatný program TeraCopy, který najdete třeba na adrese www.slunecnice.cz/sw/teracopy/. Tento program také umí to, co Windows nabídla až ve verzi s číslem 8 – pozastavení a obnovení kopírování.

Po nainstalování se freeware integruje do systému a je k dispozici v kontextovém menu Průzkumníka. Pokud kopírujete velké objemy dat skutečně často, doporučujeme nastavit program jako implicitní nástroj pro práci s daty. To provedete následujícím způsobem: Nemáte-li program nastaven jako implicitní, musíte pro jeho využití přejít do kontextové nabídky. Nejprve označte zvolená data v Průzkumníkovi, poté zvolte v kontextové nabídce příslušný režim – buď »Copy«, nebo »Move«. Nakonec zvolte cílovou složku pro data, poté se akce automaticky spustí.

Tip: V placené verzi máte navíc k dispozici kopírování/přesun dat do oblíbených složek nebo export „reportu“ o přesunu dat do HTMl A CSV souborů.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání