Menu
CHIP Speedtest

Rychlost sítě a přenesená data v přímém přenosu

24.09.2012 04:00 | Redakce Chip
Rychlost sítě a přenesená data v přímém přenosu
Ke kontrole datových limitů byste možná chtěli vědět, kolik z šířky pásma je aktuálně používáno, nebo byste se chtěli podívat na celkové množství přenesených dat.

Na to je praktický freewarový nástroj NetSpeedMonitor, který v panelu nástrojů ukazuje aktuální rychlost přenosu. Nástroj najdete na http://netspeedmonitor.en.softonic.com/. Pro instalaci spusťte soubor MSI, potvrďte přitom přidání ikony do panelu nástrojů stejně jako výběr síťové karty, která má být pod dohledem. Potom je zobrazení v panelu nástrojů aktivní. Když nad něj najedete kurzorem myši, zobrazí dialog i shrnutí datového provozu za den a měsíc v MB. Detailní seznam obdržíte z kontextového menu kliknutím na „Data Traffic“. Odsud je možné dokonce exportovat data o spojení. Dávejte pozor, při vyhodnocení se nerozlišuje mezi lokálním provozem v intranetu a externím provozem na internetu. Zajímavý je i seznam všech aktivních spojení v kontextovém menu „Connections“. Tady také rozpoznáte, které programy aktuálně používají přístup do internetu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání