Menu
CHIP Speedtest

Samsung Continuum nabízí druhý displej, ne však nový Android

09.11.2010 14:09 | Redakce Chip
Samsung Continuum nabízí druhý displej, ne však nový Android
V pondělí večer byl v New Yorku představen nový chytrý telefon Samsung Continuum Galaxy S. Jeho jedinou jedinečnou vlastností je „ticker“­‑displej.

Jakkoli perníkový panáček v Googleplexu svědčí o tom, že se blíží Android novější Froya (a to nejspíše verze 2.3), nový Samsung Continuum představený včera v New Yorku má v sobě pouze 2.1; dokonce ani 2.2 ne. Kdo si ho koupí, toho čeká upgrade přes Kies.

Jedinou skutečnou novinkou tak je „ticker“­‑displej — druhý displej pod displejem hlavním; probíhají na něm zprávičky nezávisle na tom, co se děje na displeji hlavním. Mohou být od přátel ze společenských sítí, nebo to mohou být údaje z burzy, nebo počasí, nebo vlastně cokoli, co je dostupné přes RSS. Continuum je telefon pro multitaskující šílence.

Samsung Continuum bude od 11. dostupný výlučně u amerického operátora Verizon Wireless, nicméně když už Samsung takovýto „ticker“­‑displej uvedl, očekáváme, že setká‑li se s přijetím příznivým, objeví se i na modelech dostupných jinde ve světě, včetně Evropy, a to časem nejen na mobilech Samsung. Ticker­‑displej (1,8″) neběží pořád, nýbrž se spouští dotykem spodku přístroje.

Hlavní displej je Super AMOLED 3,4 palce. Telefon tak nepatří k těm úplně největším „pádlům“. Uvnitř je 1GHz Hummingbird, kamera je pětimegapixelová a namísto 8GB MicroSD můžete vložit až 32GB. Podrobnější specifikace v angličtině.

Propagační video:

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání