Menu
CHIP Speedtest

Samsung Galaxy SIII vs HTC One X

15.08.2012 12:10 | Redakce Chip
Samsung Galaxy SIII vs HTC One X
Samsung Galaxy SIII nemá jednoduchou startovní pozici. Jeho předchůdce se po celém světě prodalo přes 20 milionů kusů a stal se nejúspěšnějším smartphonem s operačním systémem Android. Podrobně jsme srovnali jeho funkce a výkon s nejbližším konkurentem HTC One X.

 

 

 

 

 

Nová verze je vybavena supervýkonným hardwarem a předělaným uživatelským rozhraním TouchWiz. V rámci testování jsme zkoumali, zda tato vlajková loď splní naše očekávání a také jak si povede v porovnání s prozatím jediným konkurenčním čtyřjádrovým smartphonem HTC One X.

Samsung použil čtyřjádrový procesor Exynos 4 Quad, založený na architektuře ARM Cortex A9. Tuto architekturu používá většina výrobců smartphonů, model Exynos 4 Quad je ale vyráběn 32nm výrobním procesem. Samsung tak v porovnání s předchozím modelem zmenšil velikost tranzistoru ze 45 nm na 32 nm a použil High-k-Metal-Gate materiál, který snižuje prosakování elektrického proudu. Ukázalo se to jako dobrá volba, protože Exynos 4 Quad je nejen velmi rychlý, ale i relativně úsporný. Díky tomu a díky akumulátoru s kapacitou 2 100 mAh vydrží Samsung Galaxy SIII při hovoru i při prohlížení internetu o hodinu déle než HTC One X.

O zpracování grafiky se stejně jako u předchozího modelu stará GPU Mali-400, tentokrát však s výrazně zrychlenou frekvencí, a to z 266 MHz na 400 MHz. Díky tomu předvedl Samsung Galaxy SIII v grafických testech o 50 procent vyšší výkon než HTC One X. Grafika Galaxy SIII je navíc i při hraní 3D her o poznání chladnější než GPU HTC One X. Tandem rychlého procesoru a grafiky dosáhl nejvyššího bodového hodnocení ze všech smartphonů, které jsme prozatím měli v testlabu možnost vyzkoušet. Obzvláště dobrých výsledků dosahuje v testu, který pomocí javaskriptů zkouší výkon při prohlížení internetových stránek, a to i při UMTS připojení.

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi CHIPu 9/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání