Menu

Sdílení mobilního internetu

03.02.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Pro přístup k internetu používám modem AnyData ADU-510L spolu se službou Ufonův fofr internet. Toto připojení bych chtěl doma využívat i v ostatních počítačích, kde jako router používám Asus WL500gp. Narazil jsem však na problém: router s připojeným USB modem nekomunikuje.

Sdílení mobilního internetu

Pro přístup k internetu používám modem AnyData ADU-510L spolu se službou Ufonův fofr internet. Toto připojení bych chtěl doma využívat i v ostatních počítačích, kde jako router používám Asus WL500gp. Narazil jsem však na problém: router s připojeným USB modem nekomunikuje.

Nekompatibilitu těchto zařízení způsobuje verze firmwaru routeru. Aby Asus WL-500gp se službou Ufonův fofr internet fungoval, je do něj třeba nahrát firmware s podporou CDMA zařízení (ve verzi 1.66), který si můžete zdarma stáhnout na adrese www.koppel.cz/cdmawifi.

Po stažení požadovaného firmwaru v TRX souboru spusťte na počítači připojeném pomocí ethernetového kabelu (nepoužívejte počítač připojený přes bezdrátovou síť) internetový prohlížeč a zadejte do něj IP adresu routeru (standardně http://192.168.1.1).

Tím se otevře přihlašovací stránka k webové administraci routeru. Zde zadejte své přihlašovací jméno a heslo (obě výchozí hodnoty jsou nastaveny na admin). Po přihlášení klikněte v levém menu na System Setup a vyberte položku Firmware Upgrade. Nyní klikněte na tlačítko Procházet a vyhledejte stažený TRX soubor. Kliknutím na tlačítko Upload spustíte aktualizaci firmwaru.

Nyní vyčkejte přibližně minutu, než se aktualizace provede a znovu se načte úvodní stránka webového rozhraní routeru. Do té doby v žádném případě nezavírejte okno prohlížeče, neodpojujte síťové kabely ani nevypínejte router. Po úspěšné aktualizaci se vlevo v menu objeví nová položka CDMA Configuration.

Poté zasuňte modem do USB konektoru routeru a přejděte opět do webové administrace routeru. Zde vyberte v menu položku CDMA Configuration | Configuration a zadejte své jméno a heslo, které vám operátor přidělil. Svou volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Save.

Nyní se zkuste z některého počítače v síti připojit k internetu. Modem by již měl sám vytočit spojení a připojit se. Přímo na modemu poznáte spojení tak, že se problikávající zelená kontrolka změní v modrou.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení