Menu
CHIP Speedtest

Sdílení souborů

17.07.2012 20:45 | Redakce Chip
Sdílení souborů
V rámci antipirátských operací musí úřady postupovat „soudní cestou“. Chip vám prozradí,jak pracují právníci specializující se na žaloby v oblasti autorského práva.

Sdílení souborů je problém, který hýbe internetem a který se čas od času dostane i do centra pozornosti nepočítačových médií – obvykle když je chycen obzvláště „zlotřilý“ pirát nebo když anonymní hackeři v rámci protestů napadnou odfláknuté weby politiků či firem.

Hned v úvodu je důležité říci, že ať se na tuto problematiku díváte jakkoliv, není pochyb o tom, že právo je na straně majitelů autorských práv. Je logické, že se snaží chránit to, co jim přináší zisky – otázkou pouze zůstává, za jakou cenu. V boji proti „pirátům“ totiž často dostávají „na frak“ základní lidská práva a jsou schvalovány zákony, nad kterými by i totalitní diktátoři nevěřícně kroutili hlavou.

Na straně druhé je poněkud smutné, že podle nedávného průzkumu si 44 procent mladých lidí myslí, že na sdílení souborů není nic špatného.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání