Menu
CHIP Speedtest

Seagate 600 SSD 240 GB

10.06.2013 12:00 | Redakce Chip
Seagate 600 SSD 240 GB
Seagate je průkopníkem hybridních magnetických disků s vyrovnávací flashovou pamětí, které výrobci s oblibou používají místo plnohodnotných SSD disků u levnějších verzí ultrabooků. Do ruky se nám těsně před uzávěrkou dostal první SSD disk tohoto výrobce, který je zaměřený na běžné koncové uživatele. Byli jsme tedy samozřejmě zvědavi, jak se Seagate vyrovnal s naskakováním do plně rozjetého SSD vlaku.

 

 

 

Výsledky měření ukázaly, že Seagate vstup do SSD segmentu nepodcenil. Průměrná rychlost čtení komprimovatelných dat 508,7 MB/s a zápisu 510,6 MB/s se pohybuje na úrovni konkurenčních produktů. Disk výborně zvládá i přenosy nekomprimovatelných dat (například JPEG obrázků nebo DivX filmů), které načítá rychlostí 510 MB/s a zapisuje tempem 434 MB/s. Potěšil nás rychlou přístupovou dobou 0,138 ms při čtení a zvláště pak extrémně rychlým přístupem při zápisu na úrovni 0,054 ms. Tyto hodnoty se spolu s rychlými přenosy dat odráží ve vynikajícím výsledku zpracování IOPS. Seagate 600 SSD dokáže při čtení zpracovat 7176 512B IOPS, při zápisu pak skvělých 18 536 IOPS.

Líbilo se nám zpracování kovového disku, který se pyšně hlásí k tomu, že byl vyroben ve Spojených státech, a který má tloušťku jen 7 mm, takže se hodí i pro nejtenčí notebooky. Silnou stránkou je i energeticky úsporný provoz, který v klidovém režimu činí pouze 0,3 W, při práci pak v průměru požaduje skvělých 1,8 W.

Cena: 6 599 Kč

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání