Menu
CHIP Speedtest

Servery nechtějí sdílet osud MegaUpload.com!

24.01.2012 07:53 | Redakce Chip
Servery nechtějí sdílet osud MegaUpload.com!
Po zatčení většiny majitelů služby MegaUpload.com, zakladatelé jiných služeb pro sdílení dat začínají omezovat a blokovat své služby.

Jednotlivé servery pro on-line sdílení dat začínají dělat první kroky, aby nedošlo k jejich uzavření. FileServe začal blokovat účty svých uživatelů, a pozastavil i činnost affiliate programu. FileSonic zablokoval všechny své služby a nyní slouží svým uživatelům pouze jako osobní datové uložiště na internetu. Uživatelé již nemohou sdílet soubory a tím tak „porušovat“ autorské zákony. Služba Uploaded.to zašla ještě dál a začala blokovat služby pro uživatele z USA.

Ani jeden ze serverů nevydal žádné prohlášení, takže nemůžeme určit, zda například FileServe účty svých uživatelů blokuje pro porušení podmínek poskytování služeb, nebo naopak, jsou zakázány všem uživatelům (stav k 24.1.2012 04:00).

Uživatelé Fileserve jsou zděšeni. Na fórech nyní dominují slova jako „skandál“ a „podvod.“ Podle prvních reakcí bude mít tato služba velký problém s obnovením důvěry nejen u svých uživatelů, ale i zákazníků.

Uživatelé Fileserve jsou zděšeni.

Důvodem je samozřejmě snaha vyhnout se vězení, které pravděpodobně čeká na majitele MegaUpload.com - služba umožňující uživatelům internetu výměnu „nelegálních“ souborů, ale také vydělávat obrovské sumy za reklamu.

Možná, že podobný osud brzy čeká další služby, jako jsou český Ulož.to, RapidShare, FilesTube nebo Hotfile.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání