Menu

Sidekick: Mobil pro psavé

29.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Motorola Sidekick nabízí plnohodnotnou QWERTY klávesnici. Krátce jsme si ji vyzkoušeli.

Sidekick: Mobil pro psavé

Zajímavý mobilní telefon značky Motorola nabízí svým zákazníkům německý T-Mobile. Na vyzkoušení jsem měl sice jen 24 hodin, na první seznámení to však stačilo.

Na první dojem mobil zaujme svou konstrukcí, která je velmi robustní. Telefon je velký a poměrně také těžký. Doménou je velký displej, pod kterým je skryta plnohodnotná klávesnice.

Menu telefonu je vcelku jednoduché, díky tomu že telefon nepřekypuje funkcemi, je i přehledné. Ovládání probíhá pomocí kuličky, která funguje jako trackball. Vše doplňují funkční tlačítka.

Vynikající je displej s rozlišením 320 x 240 bodů, který se výborně hodí především pro surfování na webu. To je velmi rychlé a pohodlné. I když webový prohlížeč nedosahuje třeba kvality Opera Mobile, rozhodně se vyrovná Internet Explorer integrovanému do Windows Mobile.

Samotnou kapitolou je pak klávesnice, která patří k vůbec nejlepším na trhu a směle se vyrovná i klávesnici v komunikátoru HTC TyTN II. Psaní je skutečnou radostí. Jen škoda, že displej není možné aspoň trochu přiklopit.

Na běžné používání je mobil zbytečně velký a těžký a podle informací přímo z T-Mobile také nadprůměrně poruchový. Pokud však hledáte mobilní telefon určený především pro psaní e-mailů a SMS, Sidekick by se vám jistě zamlouval. Je opravdu škoda, že český T-Mobile tento telefon nenabízí, v Německu se prodává za nedotovanou cenu 340 Eur.

Vratislav Klega

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení