Menu
CHIP Speedtest

Skandály s příponou „gate“

14.08.2013 22:15 | Redakce Chip
Skandály s příponou „gate“
Může za to Watergate: od roku 1972, kdy vypukla aféra týkající se amerického prezidenta Richarda Nixona a jmenovaného komplexu budov ve Washingtonu, se téměř u každého skandálu připojuje jako druhá část jeho označení „gate“ – a to i ve světě technologií.

Používá Reuters Photoshop při publikování zfalšovaných zpravodajských fotografií z Libanonu? Skandál! Data 77 milionů zákazníků společnosti Sony byla ukradena a společnost o tom neinformuje své zákazníky? Skandál! Bug v iOS, který dokáže vybít baterii rychleji než obvykle? No ano, i to je skandál, který se objevil v mezinárodním tisku. Zveřejnění údajných protiprávních jednání významných osobností, organizací či firem sice nelze přímo označit za skandál, i tyto události se ale označují ve stylu slavné aféry Watergate amerického prezidenta Richarda Nixona z počátku roku 1970. Sečtělejší uživatelé určitě na internetu narazili na Reutersgate, Sonygate nebo Batterygate.

Více informací najdete v novém Chipu 9/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání