Menu
CHIP Speedtest

Skončila konference TED2011

04.03.2011 19:30 | Redakce Chip
Skončila konference TED2011
Desítky řečníků opět obohatily posluchače o nevšední poznání.

Dneškem se v kalifornském Long Beach uzavřela výroční konference TED — TED2011. TED je neziskovka (TED původně znamenalo „Technology, Entertainment, Design“), jež si na své konference zve inspirativní osobnosti ze světa techniky a vědy i zábavy a kultury, a okrajově i obchodu; politiky až na výjimky vynechává. Pozvaní řečníci mají přednést „řeč svého života“ v osmnácti minutách, a nedostanou za to žádnou odměnu, jedině si odnesou dobrý pocit. Zato většinu posluchačů stojí osobní účast tisíce dolarů, a za přístup k živému vysílání přes internet se platí stovky.

Veškerý výnos však jde na činnost nadace. Nemalé náklady stojí provoz webu, na který jsou umisťovány videozáznamy nejzajímavějších řečí, a to zdarma pro všechny.

Vydáno jich bylo již více než sedm set a údajně si je pouští sto tisíc lidí denně. Řečníci zpravidla mluví anglicky tak, že je jim dobře rozumět, ale videa jsou i otitulkována — anglicky všechna, a v dalších jazycích mnohá. Titulky českými jich bylo opatřeno už 276.

Nejznámějším řečníkem právě končícího TED2011 byl Bill Gates; jména většiny dalších jste nejspíše dosud neslyšeli, ale o to jde: vynést na světlo světa výjimečné osobnosti, které běžný mediální proud většinou pomíjí. Příprava videí však potrvá, z TED2011 jsou vydána prozatím jen dvě.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání