Menu
CHIP Speedtest

Sledování vytížení procesoru

28.08.2013 05:55 | Redakce Chip
Sledování vytížení procesoru
Po více či méně dlouhé době používání smartphonu či tabletu s operačním systémem Android se vám jistě podaří nastřádat pěknou sbírku aplikací.

Abyste získali přehled, jak jsou tyto aplikace náročné na výkon procesoru a kolik místa si nárokují v paměti vašeho zařízení, instalujte si například aplikaci Usage Timelines (pro začátek vám asi postačí bezplatná verze, která zobrazuje reklamní banner).

V jednoduchém prostředí aplikace se snadno zorientujete a hned uvidíte, kolik která aplikace zabírá v paměti místa a jak velkou část výkonu procesoru tabletu či smartphonu si nárokuje. Abyste měli přehled opravdu o všech běžících aplikacích, klepněte na tlačítko »Show Sys Apps«. Seznam aplikací se rázem značně zaplní, jelikož v něm přibudou i systémové aplikace, které, jak snadno rychle zjistíte, jsou zpravidla největšími konzumenty paměti a výkonu. Seznam můžete třídit podle jména aplikací, velikosti v paměti nebo aktuálních nároků na výkon procesoru.

Přímo v prostředí Usage Timelines můžete aplikace ukončit, zobrazit si o nich detailní informace nebo je rovnou odinstalovat (což samozřejmě neplatí pro systémové aplikace). Důležité je ještě tlačítko »Show Load Timeline«, po jehož aktivaci se v notifikační liště vašeho zařízení zobrazí indikátor aktuálního vytížení procesoru.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání