Menu
CHIP Speedtest

Slovníky Magnus 2011

31.10.2010 15:53 | Redakce Chip
Slovníky Magnus 2011
Překladové slovníky jsou pro moderního člověka nezbytným nástrojem spojeným s přístupem k informacím z celého světa. Nespornou výhodou je mít slovníky nainstalované přímo na počítači bez ohledu na to, zda je zrovna připojen k internetu, či nikoliv.

Překladové slovníky Magnus pro Windows představují v současné době špičku mezi počítačovými slovníky. Vynikají bezkonkurečním rozsahem multioborových databází, jež nemají na našem trhu obdobu. Množství zastoupených oborů a počty hesel předurčují slovníky Magnus především specialistům a překladatelům, jednotlivé moduly však najdou uplatnění u všech skupin uživatelů, od studentů a začátečníků přes obchodní manažery a oborové specialisty až po vrcholové manažery a profesionální překladatele.

Na Chip DVD najdete společná data pro instalaci plných i zkušebních verzí slovníků. V plné verzi jsou obsaženy všeobecné slovníky anglické (550 tis. výrazů), německé (190 tis.), francouzské (124 tis.) a ruské (38 tis.). Na přání se instalují i 30denní verze oborových a španělských slovníků.

Magnus 2011: Rozvržení okna programu.
Magnus 2011: Rozvržení okna programu.

Práce se slovníky

Slovníky Magnus nevytvoří při instalaci na ploše spouštěcí ikony, proto si je musíte pro každý jazyk samostatně vytvořit sami nebo program spouštět přes nabídku Start | Programy | Magnus 2011 a dále podle požadované jazykové mutace. Pokud budete využívat slovníky pro ruštinu a francouzštinu, je potřeba mít v ovládacích panelech Windows nainstalováno příslušné jazykové prostředí. Pro anglický slovník jsou připraveny přepisy britské i americké angličtiny a jejich výslovnosti, německý slovník zohledňuje nová jazyková pravidla.
Ve spuštěném programu lze pracovat s libovolnou kombinací povolených slovníků, od jediného až po všechny současně. Vyhledaná hesla jsou potom označena příslušnou ikonou, aby bylo zřejmé, ve kterém slovníku bylo heslo nalezeno.

Anglická slovníkové databáze: Přehled obecných a oborových slovníků s počty překladů hesel a frází.
Anglická slovníkové databáze: Přehled obecných a oborových slovníků s počty překladů hesel a frází.

O tom, že Magnus nabízí velmi rozsáhlé slovníky, svědčí např. výše zobrazený přehled nainstalovaných modulů anglické databáze, která obsahuje celkem více než 2,25 miliónu překladů 1,3 miliónů hesel. Vzhledem k velkým rozsahům slovníků je proto potřeba co nejpřesněji definovat vyhledávací podmínky, abyste se rychle dostali k požadovanému přesnému překladu. Proto doporučujeme seznámit se v nápovědě programu s novinkami funkce vyhledávání, ale i dalšími možnostmi programu. Indikace [volný] u příslušného slovníku znamená, že tento bude trvale dostupný po celou dobu funkční instalace programu. Pro ostatní slovníky je potřeba zakoupit aktivační klíč, bez něj budou funkční pouze 30 dní.

Uveřejněno na Chip DVD 11/10.Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání