Menu
CHIP Speedtest

Smart Carving: Záchrana dat pro těžké případy

17.03.2011 10:20 | Redakce Chip
Smart Carving: Záchrana dat pro těžké případy
Běžné nástroje na obnovu dat nemohou obnovit fragmentované soubory. Pro obnovu fragmentovaných fotografií je možné použít speciální metodu Smart Carving.

Záchrana dat a archeologie mají vlastně hodně společného. V obou těchto disciplínách hledáte něco, co už je dávno považováno za ztracené. Záchrana počítačových dat má však oproti archeologii několik výhod: je rychlá, jednoduchá a může ji dělat kdokoliv. Pokud ovšem nějaká část chybí, je třeba si zahrát na Indiana Jonese. K tomu vám poslouží software, který používá technologii Smart Carving. Ta provádí obnovu podle skutečného obsahu souboru a poradí si tak i s fragmentovanými soubory, na kterých si jiné nástroje vylámou zuby.
V balíku programů na Chip DVD najdete nejen software, který podporuje právě zmíněnou technologii Smart Carving, ale také nástroje, které pomohou v méně problémových případech. Někdy totiž stačí i programy, které fungují zcela automaticky.
Návod na obovu dat a popis technologie Smart Carving najdete v Chipu 4/2011, který vychází 25. března 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání