Menu
CHIP Speedtest

Snadná regulace bezpečnosti Flash Playeru a spol.

10.09.2012 04:40 | Redakce Chip
Flash Player ukládá různá data jako cookies lokálně na počítač a může požadovat pro některé aplikace z webových stránek přístup k webové kameře nebo mikrofonu počítače. Pro ochranu vaší soukromé sféry byste proto měli jednat velmi obezřetně a příslušnými nastaveními kontrolovat, jestli jste snad jednou omylem nedovolili přístup.

Od verze 10.3 Flash Playeru jsou nastavení jednoduše v ovládacích panelech systému Windows. Tam klikněte na „Systém a zabezpečení“, potom na „Flash Player“. V záložce „Úložiště“ je standardně povoleno lokální ukládání. Zde byste měli nejprve „Odstranit vše“. V následujícím dialogu však nechte deaktivované „Odstranit všechny licenční soubory pro zvuk a video“ a potvrďte potom stisknutím tlačítka „Odstranit data“. Nyní zvolte položku „Požádat o povolení, zda mohou nové weby ukládat údaje v tomto počítači“, ve většině případů to totiž není nutné. Nastavení je pak možné regulovat individuálně – pro každou webovou stránku zvlášť. Pod záložkou „Kamera a mikrofon“ musí být každý přístup v každém případě autorizovaný.

V rámci testování soukromí a ukládání dat můžete rovnou vyzkoušet, co je na vašem počítači dovoleno Web 2.0 aplikacím. Ze stránky mypermissions.org přejděte rovnou do nastavení bezpečnosti příslušných aplikací. Můžete si také aktivovat velmi praktickou funkci upozornění na e-mail, která vám bude pravidelně připomínat kontrolu vašich privátních nastavení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání