Menu
CHIP Speedtest

Snadné potlačení nebo zvýraznění jednotlivých barev

13.02.2013 13:55 | Redakce Chip
Snadné potlačení nebo zvýraznění jednotlivých barev
Tintii je malý prográmek pro zpracování fotografií, pomocí něhož můžete snadno potlačit nebo zvýraznit jednotlivé barvy snímku. Kromě zvýraznění barev vám také umožní měnit sytost barev, odstíny a další vlastnosti.

Po vložení snímku program sám identifikuje nejdůležitější barvy fotografie a nabídne některé varianty, takže s úpravami můžete být hotovi za několik vteřin. Program je dostupný pro Windows, Mac OS a pro Linux a jako plug-in pro Photoshop. Nejde bohužel o úplný freeware (stojí 5 USD, plug-in 30 USD), můžete ho však 21 dní bezplatně zkoušet a zjistit, zda vám vyhovuje.

Instalace ani ovládání programu nejsou nijak obtížné. Instalace plug-inu pro Photoshop nebo PaintShop Pro je také jednoduchá a program se automaticky uloží do správné složky. My jsme použili  Tintii jako samostatnou aplikaci. Po jejím spuštění se na několik sekund zobrazí úvodní obrazovka. Přes nabídku „File | Open“ otevřete požadovanou fotografii, případně můžete kliknout na ikonu pro otevření souboru.

Otevřít můžete více souborů, které jsou pak dostupné přes jednotlivé záložky. Pokud chcete snímek zavřít, klikněte na symbol X příslušné záložky. Na pravé straně okna jsou posuvníky, kterými regulujete nejdůležitější barvy snímku. Jemné doladění a změnu dalších vlastností zjednodušuje kontrolní okno.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání