Menu
CHIP Speedtest

Snadné použití DropBoxu na cestách

22.08.2013 04:45 | Redakce Chip
Snadné použití DropBoxu na cestách
Velké množství uživatelů používá automatickou synchronizaci složek pro pohodlnou výměnu dat mezi různými počítači. Pokud ale potřebujete svá data jindy, například na dovolené, z cizího počítače se k nim příliš snadno a bezpečně nedostanete.

Tento problém naštěstí řeší přenosná verze DropBox Portable, kterou najdete ve verzi AHK 1.5 například i na http://nionsoftware.com/dbpahk/. Rozbalte ZIP archiv a spusťte soubor „DropboxPortableAHK.exe“.

Program není potřeba instalovat, stačí ho jen spustit a nakonfigurovat. Po kontrole připojení k internetu nejprve rozhodněte o umístění složky DropBoxu a klikněte na tlačítko »Next«.

V následujícím kroku už musíte být opatrnější: v něm je možné zvolit, zda už na počítači byl nainstalován DropBox a zda verze Portable využije jeho konfiguraci a také jeho původní složku. Pokud ano, přidejte zatržítka k položkám »Use previous dropbox folder« a »Use previous dropbox configuration«. Volba »Copy« zaručí, že bude vytvořena pouze kopie dat (nebudou se přesouvat). Další kroky už můžete projít jen klikáním na »Next« až do finálního spuštění programu.

Varování: Nezapomeňte, že pokud pracujete s programem a daty na USB flash disku, musíte nejprve program ukončit, a teprve poté můžete vyjmout flash disk z USB portu.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání