Menu
CHIP Speedtest

Snižte podstatně dobu odezvy

25.07.2013 12:50 | Redakce Chip
Snižte podstatně dobu odezvy
Máte nový televizor s velkou obrazovkou a rádi byste ho využili i jako monitor pro hraní her na počítači nebo herní konzoli. Když jste na něm však začali hrát on-line hry a jiné herní tituly, přestalo se vám dařit.

A z hraní máte divný pocit – soupeři ve „střílečkách“ jsou až neskutečně rychlí a i v případě jiných her si připadáte zbytečně pomalí. Zdá se, že na vině je právě váš televizor. Ovládá totiž několik technik pro vylepšení obrazu a celou dobu se snaží vám poskytnout co nejlepší možný výsledek a nejhezčí obraz. Mimo jiné se snaží vyhladit hrany a ve specifických oblastech šedé barvy chce co nejvíce zvýšit kontrast. Všechna tato opatření však stojí čas a vedou k tomu, že obraz se k vám dostane o něco později, což u akčních her vadí.

V případě filmů nebo fotografií to samozřejmě nevadí, ale když hrajete nějakou hru, je latence (která může dosahovat až několik sekund) podstatná. Obrazové vylepšení ale můžete na televizoru většinou vypnout. Buď televizor nabízí přímo herní režim, nebo musíte v nabídce individuálně najít všechny techniky vylepšování a vypnout je. Pak se latence podstatně sníží.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání