Menu
CHIP Speedtest

Sociální sítě v jedné aplikaci

11.03.2013 15:45 | Redakce Chip
Sociální sítě v jedné aplikaci
Aplikací optimalizovaných pro dotykové ovládání nového rozhraní Windows 8 neustále přibývá a nechybí mezi nimi ani nástroje pro usnadnění přístupu k sociálním sítím.

Patříte-li mezi uživatele Facebooku, Twitteru, LinkedInu nebo Instagramu, můžete si používání těchto sítí usnadnit s univerzálním klientem FlipToast. Ten dokáže všechny aktuality z celé čtveřice zmíněných sítí shrnout do jednoho okna se zcela novým, ale přehledným uživatelským rozhraním. Nechybí samozřejmě možnost přidávat vlastní příspěvky a reagovat na ostatní.

Pro stažení FlipToastu do počítače přejděte v nabídce »Start« do »Store«. Pokud používáte Windows 8 v češtině, bude ze všeho nejprve potřeba deaktivovat výchozí nastavení filtrování aplikací podle používaného jazyka, jinak se vám ve výsledcích vyhledávání FlipToast vůbec nezobrazí. V aplikaci »Store« proto stiskněte klávesovou zkratku [Win]+[I]. Z nabídky, která se zobrazí na pravé straně okna, vyberte »Předvolby« a v novém okně přepněte volbu »Usnadnit nalezení aplikací v preferovaných jazycích« na »Ne«. Vraťte se nyní na úvodní obrazovku »Store«, stiskněte klávesu [F] a do vyhledávacího pole zadejte »FlipToast«. Ve výsledcích hledání klikněte na stejnojmennou aplikaci a poté klikněte na »Instalovat«. Po dokončení instalace najdete zástupce klienta FlipToast v nabídce »Start«.

Po spuštění vás uvítá výpis posledních příspěvků z účtu FlipToast na Twitteru. Pro přidání vlastních účtů klikněte na některého zástupce sociálních sítí v pravém horním rohu, zadejte přihlašovací údaje a potvrďte přístup. Autentizace probíhá přes zabezpečené webové rozhraní daných sítí, takže se vaše přihlašovací údaje nikam neukládají. Jakmile dokončíte přidávání účtů, možná chvíli potrvá, než se v aplikaci zorientujete. FlipToast používá horizontální navigaci, příspěvky tedy nejsou pod sebou jako na webu, ale vedle sebe. Výchozí okno nabízí přístup do části s novými příspěvky (»Today’s Posts«), upozorněními (»Notifications«) nebo fotografiemi (»Photos«). Pokud do některé části vstoupíte, můžete se do výchozího okna vrátit tlačítkem »Zpět« v levém horním rohu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání