Menu
CHIP Speedtest

Sociální sítě vládnou i v Británii

12.11.2012 07:40 | Redakce Chip
Sociální sítě vládnou i v Británii
David Cameron, předseda vlády Velké Británie, testuje speciální aplikaci na monitoring sociálních sítí, zjišťující názory občanů.

Britskému premiérovi pomáhají v rozhodování sociální sítě
Britskému premiérovi pomáhají v rozhodování sociální sítě
Aplikace monitoruje příspěvky na sociálních sítích či aktuální témata vyhledávání, stejně jako například i výsledky různých anket, které poskytují obraz veřejného mínění o britské vládě a krocích které se chystá provést, nebo již provedla. V případě úspěšného výsledku testování bude aplikace nabídnuta k využití i dalším vládním činitelům. David Cameron se údajně také těší, až na summitu G8 ukáže aplikaci americkému prezidentovi Baracku Obamovi.

Aplikaci vyvinuli IT specialisté z britského úřadu vlády. Program je schopný čerpat data ze stovek různých zdrojů, včetně vyhledávače Google nebo z Twitteru a Facebooku. Získaná data zpracuje a přehledně prezentuje zjištěné závěry. Jelikož jde o webovou aplikaci, může si britský premiér a vybraní zaměstnanci jeho kanceláře prohlížet výsledky na jakémkoli počítači připojeném k internetu a případně i v tabletu či v mobilním telefonu. Sám Cameron má aplikaci instalovanou na svém iPadu, který dostal darem od společnosti Apple.

Svými funkcemi se program příliš neliší od podobných nástrojů, které již dnes využívají globální i menší firmy, sledující popularitu svých výrobků mezi uživateli internetu a obzvláště pak sociálních sítí. Použití stejných metod pro zjišťování veřejného mínění a korigování rozhodnutí o řízení celé země je ovšem zatím ojedinělé.

O aplikaci na monitoring sociálních sítí je již nyní velký zájem mezi dalšími členy britské vlády, ti si ovšem budou muset počkat až do příštího roku, kdy dostanou k dispozici otestovanou a doladěnou verzi.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání