Menu
CHIP Speedtest

Sony Xperia Tablet S

06.11.2012 13:55 | Redakce Chip
Sony Xperia Tablet S
Tabletů je na trhu nepřeberné množství a zájem o ně stále stoupá. Málokterý z velkých výrobců elektroniky si dovolí tento trend ignorovat a Sony není výjimkou.

 

 

 

Minulá verze Tabletu S se odlišovala od konkurence hlavně unikátním ergonomickým řešením s jednou tlustší stranou, díky kterému mohli uživatelé držet tablet v ruce podobně jako časopis nebo knížku. Nová verze se jmenuje stejně, ale před označením Tablet S přibylo slůvko Xperia, a na minulý model navazuje i v tomto ohledu.

Hardwarovými vnitřnostmi Xperia Tablet S nijak nevybočuje z řady ostatních „prémiových“ tabletů. Uvnitř těla s IPS displejem o úhlopříčce 9,4“ a rozlišení 1280 x 800 bodů najdeme čtyřjádrový procesor Tegra 3, který pohání operační systém Android ve verzi 4.0.3 (ICS), obohacený o pár zajímavých aplikací Sony. Potěšila nás přítomnost slotu pro vložení až 32GB SDHC karty klasického velkého formátu. Kromě standardních bezdrátových adaptérů Wi-Fi, BT a proprietárního konektoru s redukcí pro HDMI a USB je Xperia Tablet S osazen i infračerveným portem, kterým lze ve spolupráci s předinstalovanou aplikací snadno ovládat televizor a další domácí zařízení. Určitou zvláštností tohoto tabletu je dále částečná odolnost proti polití tekutinami. Xperia Tablet S není úplně vodotěsný, takže do vany bychom jej nebrali, ale když na něj převrhnete sklenici vody, měl by vydržet. Sony Xperia Tablet S má ještě další zvláštnost, kterou je možnost přepnutí do tzv. režimu Host, v němž může „administrátor“ tabletu přiřadit až 12 uživatelům (typicky dětem) přístup k pouze těm aplikacím, které jim určí. Díky tomu pak můžete půjčit tablet dětem bez obav, že se vám budou prohánět v elektronické poště, nebo že si na vaši platební kartu objednají spoustu zajímavých placených aplikací. Bohužel nelze v rámci režimu Host přiřadit jednotlivým návštěvníkům vlastní účet v e-mailovém klientu. Rozhraní Socialife má umět integrovat různé sociální sítě do jednoho rozhraní, ale bohužel zatím ji nelze v ČR používat.

Sony se vždy orientovalo na zábavu a v tomto ohledu vyniká i Xperia Tablet S. Nabízí vynikající zvuk a dlouhou výdrž při přehrávání multimediálního obsahu. Během testu jsme byli překvapeni faktem, že tento tablet dokáže přehrávat video déle (9 hodin a 33 minut) než brouzdat po internetu (8 hodin a 12 minut). Špičkovými parametry disponuje také integrovaný fotoaparát s rozlišením 7,9 Mpix.

 

Technické údaje

Displej       9,4“ / 1280 x 800 bodů

Displej (max. jas/max. kontrast) 352 cd/m2 / 144:1

CPU/RAM  nVidia Tegra 3 (1,3 GHz) / 1 GB

Operační systém    Android 4.0.3

Úložiště / pam. karta   16 GB / SDHC

Rozhraní Wi-Fi, proprietární port, Bluetooth

Výdrž na akumulátor (internet/video)  9:43 / 8:12 hodin

Rozměry/hmotnost   24,0 x 17,5 x 1,3 cm / 555 g

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání