Menu
CHIP Speedtest

Špion ve vašem bytě

09.01.2013 09:30 | Redakce Chip
Špion ve vašem bytě
Hackeři vás mohou pozorovat prostřednictvím webové kamery v počítači, televizoru nebo mobilním telefonu. Ukážeme vám, co všechno hackeři dokážou a jak se proti jejich trikům bránit.

Vaše televize vás sleduje, když vy sledujete televizi. Váš notebook vás pozoruje, když surfujete na internetu. Váš telefon tajně kontroluje každý detail vašeho bytu. A všechny takto získané fotografie směřují do rukou počítačových hackerů. Tato noční můra jen naznačuje, jaké hrozby lze čekat od zařízení, která nejsou dobře chráněna a která jsou vybavena kamerou. A že nejde o vymyšlenou hrozbu, to nedávno ukázala i aféra v USA, když bylo zjištěno, že půjčovna notebooků tajně sledovala své zákazníky – učitele a studenty. Existuje celá řada věcí, které mohou specializované programy pro sledování dělat, a nepříjemné je, že většina z nich je spojena s malwarem. Když na obrazovce vidíte vlastní fotografii z webkamery, je ransomwarová (vyděračský software) výhružka účinnější – máte tak bohužel jistotu, že váš počítač ovládli zločinci.

Článek najdete v Chipu 2/2013, který vychází v pátek 18.1. 2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání