Menu
CHIP Speedtest

Spolupráce Applu s IBM přináší první výsledky

16.12.2014 08:53 | Radek Kubeš
Spolupráce Applu s IBM přináší první výsledky

Krátce po ohlášení spolupráce Applu a IBM na ovládnutí firemní sféry, ke kterému došlo letos v létě, přichází IBM s prvními podnikovými aplikacemi pro iPhony a iPady.

Sada představených aplikací je určena pro poskytovatele bankovních a finančních služeb, pojišťovny, maloobchodníky, telekomunikační firmy, aerolinky i státní správu. Využívá se v nich analýza velkých dat v reálném čase i různé cloudové technologie.

ibmmmm-nahled

Aplikace Advise and Grow, určená pro přímé bankovnictví, poskytuje osobním bankéřům bezpečnou cestou podklady pro konzultace s jejich klienty. Prostřednictvím aplikace Trusted Advice mohou investiční bankéři spravovat portfolio svých klientů a získávat cenné informace díky analýze velkých dat. Pro aerolinky je určena aplikace Plan Flight, která poskytuje pilotům informace v reálném čase a pomůže jim například optimalizovat trasu letu pro maximální úsporu paliva. Letecký personál může spravovat rezervace cestujících prostřednictvím aplikace Passenger+. V aplikaci Incident Aware mají policisté přístup k různým typům map, záběrům z kamerových systémů a dalším informacím, které jim pomohou při prevenci kriminality. Sales Assist je aplikace pro obchodníky, kteří mohou zákazníkům doporučovat zboží na základě jeho předchozích nákupů a rovnou kontrolovat stav skladových zásob. Pro pojišťovny je určena aplikace Retention, ve které lze rychle otevřít profil klienta, zvážit rizika a zhodnotit další okolnosti jeho pojištění.

V rámci spolupráce IBM a Applu inženýři IBM programují aplikace, o jejichž design se starají specialisté Applu. IBM rovněž navrhuje podpůrná cloudová řešení. V plánu je i prodej iPadů a iPhonů s již předinstalovanými podnikovými aplikacemi. Spolupráci Applu a IBM se věnují speciální webové stránky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání